یونیتی ۲۰۱۹٫۲ منتشر شد

Unity 2019.2 اکنون با ایجاد تغییرات در Shader Graph, 2D Animation, Burst Compiler, UI Elements و ویژگی های جدید دیگر در اختیار کاربران قرار گرفته است.
در این نسخه، بیش از ۱۷۰ ویژگی پیشرفته و جدید برای هنرمندان ، طراحان و برنامه نویسان ارائه شده است.

Polybrush از طریق Package Manager به عنوان پیش نمایش در دسترس است. این ابزار چند منظوره به شما امکان می دهد اشکال پیچیده ای را از هر مدل سه بعدی، meshes, paint همراه با نورپردازی یا رنگ آمیزی و بافت ها و تکسچرهای ساخته شده را مستقیماً در ویرایشگر وارد کنید.

قابلیت Sprites های قابل تعویض به ابزار ۲D Animation اضافه شده است. با استفاده از این ویژگی جدید می توانید Sprites ارائه شده توسط GameObject را هنگام استفاده مجدد با همان ریگ و اسکلت بندی  تغییر دهید و انیمیت کنید. با این قابلیت جدید میتوانید با استفاده از کتابخانه های مختلف Sprite، کاراکتر های مختلفی را به سرعت ایجاد کرده یا بخش هایی از آنها را با استفاده از Sprite Resolvers تنظیم کنید. اکنون می توانید Sprites را تعویض کنید تا کاراکتر های بصری کاملاً متفاوت باشند اما از همان ریگ بندی انیمیشن استفاده کنند.

برای ساده کردن کار و سازماندهی بهتر نمودارهای پیچیده ، زیرگرافها به Visual Effect Graph اضافه شده است. می توانید از زیرگرافها برای بلاک ها و اپراتورها استفاده کنید و آنها را ترکیب و به اشتراک بگذارید و مجددا استفاده کنید.

ابزارهای جدید برای برنامه نویسان

Burst Compiler 1.1 شامل بهسازی هایی در زمان تلفیق JIT و برخی پیشرفتها در C # است. برای توسعه دهندگان برنامه های تلفن همراه ، کنترل های روشنایی صفحه از طریق ویژگی جدید Screen.brightness property معرفی شده است و API و ReplayKit API نیز بهبود بخشیده شده.

Runtime Scripting Equivalent قدیمی NET 3.5 قدیمی حذف شده است.هر پروژه ای که از Runtime Scriptting Equivalent .NET 3.5 استفاده کند به طور خودکار برای استفاده از NET 4.x Equivalent Scriptting Runtime به روز می شود.

در این نسخه ، Visual Studio Code و JetBrains Rider به صورت پکیج هایی در دسترس هستند. ویژوال استودیو در نسخه بعدی به صورت پکیج در دسترس خواهد بود.

AR به روز شده ۲٫۲ شامل پشتیبانی از ردیابی چهره ، ردیابی تصویر ۲ بعدی ، ردیابی ۳ بعدی شی و کاوشگرهای محیطی است.

یونیتی ۲۰۱۹٫۲ شامل تغییرات و بهبودهایی در سایر بخش ها نیز میباشد.. برای مشاهده سایر ویژگی ها به unity3d.com مراجعه کنید.

انتشار V_Ray برای Houdini

Chaos Group رسما V-Ray را برای Houdini منتشر کرد و تمامی ویژگی های اصلی این موتور رندر محبوب را به Houdini آورد.
برای راه اندازی V-Ray تحقیقاتی با همکاری استودیو Ingenuity انجام شد و به دنبال آن دو ویدیو منتشر شد که نحوه استفاده هودینی از V-Ray را در سریال The Walking Dead و موزیک ویدیو Taylor Swift به نمایش گذاشتند.

برای مشاهده هرکدام از کلیپ ها بر روی لینک های زیر کلیک کنید.
the Walking Dead
music video

گرانت میلر ، مالک و سرپرست VFX در استودیو Ingenuity میگوید: ما می خواستیم مونتاژ صحنه را به Houdini منتقل و یک حلقه محکم تر در VFX داشته باشیم.امید است V-ray در Houdini بتواند انتظارات ما را برآورده کند.

اجاره لایسنس فقط با قیمت ۸۰ دلار در هر ماه و یا ۴۷۰ دلار در سال میباشد. مجوزهای آموزشی با ۹۹ دلار در سال در دسترس است. نسخه کامل اکنون برای Houdini و Houdini Indie 16.5.473 و بعد از آن در دسترس است و از ویندوز ، لینوکس و MacOS پشتیبانی می کند.

منبع: chaosgroup.com

نسخه آزمایشی رایگان Substance Alchemist هم اکنون دردسترس است

Adobe نسخه آزمایشی رایگان ۳۰ روزه Substance Alchemist را منتشر کرد. نسخه آزمایشی رایگان در رویداد  Siggraph 2019 معرفی شد، بروزرسانی بعدی بتا نرم افزار، Substance Alchemist 0.8 نیز هفته آینده در دسترس قرار خواهد گرفت.

Substance Alchemist در حال حاضر برای ویندوزهای ۷ ۶۴+ بیتی ، CentOS  Linux 6.6+ و Mac OS X 10.11+ در دسترس است. می توانید نسخه آزمایشی رایگان ۳۰ روزه را از طریق لینک زیر دانلود کنید.

Download the free 30-day trial of Substance Alchemist from the product website

نسخه بتا همچنین به عنوان بخشی از اشتراک Substance در دسترس است که برای کاربران ایندی با قیمت ۱۹٫۹۰ دلار در ماه و برای کاربران حرفه ای ماهانه از ۹۹٫۹۰ دلار شروع می شود. Adobe هنوز تاریخ انتشار نسخه تجاری را اعلام نکرده است.

 

منبع: substance3d.com

یوبی سافت به صندوق توسعه بنیاد بلندر پیوست

یوبی سافت به صندوق توسعه بنیاد بلندر پیوست. آنها همچنین اعلام کردند که استودیوی انیمیشن یوبیسافت ، که بخشی از دپارتمان فیلم و تلویزیون یوبی سافت است از Blender برای تولیدات خود استفاده خواهد کرد.

همچنین به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا در پروژه های open-source بلندر مشارکت کنند. مبلغ حمایتی یوبی سافت به صندوق توسعه بنیاد بلندر حدود ۳۰ هزار یورو در سال ذکر شده است.

منبع: ubisoft.com

نرم افزار Hitfilm Pro 13 منتشر شد

FXHome از انتشار Hitfilm Pro 13 ، برنامه ویرایش، compositing و جلوه های بصری خبر داده است. از ویژگی های جدید می توان به ردیاب دوربین ۳ بعدی، به روزرسانی Mocha HitFilm به ۶٫۰٫۳ ،layout و track locking ، قابلیت ماسک کردن در editor و timeline، ابزار جدید sharpening، ابزارهای رنگ آمیزی، ابزار جدید حذف background  از footage، بهبود مدیریت فایل ها و … اشاره کرد.

میتوانید درباره این نسخه در وب سایت  FXhome’s website اطلاعات بیشتری کسب کنید.

منبع: fxhome.com